Yeni Porsche Macan Turbo

2015-porsche-macan-turbo-naias-3a-garage

2015-porsche-macan-turbo-naias-3a-garage

Spor araba devi Porsche yeni modeli Macan Turbo’yu ilk olarak Türkiye’de satışa sunuyor. Evet yanlış anlamadınız bu konuda kesin olarak kararları net olan porsche bu konuda ne düşünerek yada bu kararı neden aldı bilmiyoruz ama bu yinede bize gurur veriyor. Bu kararın altında bir çok neden olabilir ama bizim durup düşündüğümüz de aklımıza gelen ilk sebep gerçekten Türkiye de yani ülkemizde porsche kullanıcısının çok fazla belki nedeni budur ülkemizde Porsche markası çok büyük bir pazara sahip. Orta ve doğu avrupa ülkelerinin içerisinde bulunduğu ve toplamda 26 ülkenin bulunduğu bir liste yapmış ve bu listede ülkemiz de yer alıyor.Bu da Porsche Macan Turbo ile ilk tanışacak olacağımız anlamına geliyor.

Macan turbo gerek iç gerekse dış tasarımına bakıldığında bir çok yönden diğer otomobillere göre çok zengin görünüyor. Bu araç aslında bir SUV modeli yani arazı aracı e arkasında bu kadar büyük bir dünya devi bulunan model bırakında zengin görünsün, hatta zengin olsun. Bu ince eleyip sık dokuma olayını her modelinde taviz vermeden uygulayan porsche hiç çekinmeden yeni modeli olan Macan Turbo’da da devam ettirmiş.

Macan Turbo ilk olarak karşımıza İstanbul Autoshow Fuarı’nda çıkacak ve siparişler fuar esnasında alınmaya başlanacak. 2.0 litre motoruyla 400 beygire sahip olan Macan Turbo 350 Nm tork değerine sahip. Durum böyle olunca kuvvetli motoruyla MacanTurbo 0’dan 100 kilometre hıza sadece 4,8 saniyede çıkabiliyor.

Fiyat konusu henüz netleşmemiş olsa da diğer Macan modellerinden biraz daha yüksek bir etiket fiyatına sahip olacağı belli. Bu da Macan Turbo fiyatının yaklaşık 170 bin Euro civarında satışa çıkacağının sinyallerini veriyor.

2 Comments

 1. Ahmet Hamitoğlu dedi ki:

  Merhabalar Volkan bey, porsche 911 2013 model aracım için porsche servisi aramaktayım. verdiğiniz hizmetler ile ilgili bilgi alabileceğim detaylı bir doküman var mı acaba?

  • Volkan Tarlacı dedi ki:

   Merhabalar Ahmet Bey,

   ilginiz için teşekkür ediyoruz. Porsche konusunda araç mekanik bakımdan, aksesuar konusuna kadar ihtiyacınız olan tüm çözümlere bünyemizde destek vermekteyiz. Bu konuda sitemizde detayları incelemek için porche servis sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir