Porsche Cayenne Takipçileri’ in Merakla beklediği Yeni Modeli Ekim Ayında Satışa Çıkıyor.

porsche-cayenne-takipcileri-in-merakla-bekledigi-yeni-modeli-ekim-ayinda-satisa-cikiyor-3a-garage

porsche-cayenne-takipcileri-in-merakla-bekledigi-yeni-modeli-ekim-ayinda-satisa-cikiyor-3a-garage

Porsche Cayenne’ in ilk kez satışa çıktığı zamandan bu yana yanı 2002 yılından bu yana büyük satış başarısı elde eden SUV modeli bu yılda yenilenerek tekrar bizlere sunuluyor hem de 2015 Ekim ayında. Bugüne kadar iki nesli ile dünya genelinde 579 bin satış rakamına ulaşan ve Porsche’nin en beğenilen modelleri arasında yer alan Cayenne, yenilenen tasarımı ve teknolojisi ile artık daha dinamik ve daha verimli bir sürüş vadediyor deniliyor..

Yenilenen Cayenne karşımıza farkli ve yenilenen Beş modeli ile çıkıyor bunlar Cayanne S, Cayenne Turbo, Cayanne Diesel, Cayenne S Disel ve ilk kez olarak üretilen Cayenne S E- Hybrid modelleri ile sunulacak bizlere.Bu araçlara dışarıdan baktığımız da ilk olarak agresif duruşları gözlerimize çarpıyor. Bunu da Yeni on panjur ile yakalamış görünüyor çünkü tamamen yanilenmış Izgara kısmı, motor kapağı ve ön tamponda yer alan hava kanalları bu değişen ufak tefek detaylar otomobile hem dinamik hem de agresif bir görünüş katmiş.Cayenne ve Cayenne S modelleri bir önceki modellere göre dört faklı noktada faklı sürüş imkanı sunuyor. Bu farklı dört nokta ise Bi-Xenon farlar, ana farların altında bulunan yeni aydınlatma modülleri ve izgara ile elde ediyor.

Cayyene Turbo modeli ise farklı olarak daha geniş bir ızgara ile karşımızda bunun yanı sıra Cayenne Turbo da değişiklikler devam ediyor. LED farlar Sisfarlar farlar ile diğer modellerinden de ayırt edilebilir durumda ayırt edebilmemiz için araca arkadan bakmamızda yeterli bu kısımda ise arka lambalar üç boyutlu bir hal almış gibi görünüyor. Bu detaylar bu modele daha keskin bir görünüm katmiş. Araçlarımızın birde içine göz atalım burada ise ilk olarak gözümüze 918 Spyder modelinde kullanılan direksiyon örnek alınarak tasarlanan yeni direksiyon dikkatimizi çekiyor. Bu direksiyon üzerinde fonksiyonlar bulunuyor ve aynı zamanda vites değiştirme özelliğinin de korunmasına dikkat edilmiş. Verimlilik konusunda ise Cayyene Diesel versiyonları, her zaman olduğu gibi Sportif sürüşde verimlilik abidesi olmuş. Diesel modelinin 262HP güç üretebiliyor 3 litre ve v6 motor barındırıyor kaputunun altında 100km de ise ağırlığına rağmen 6.6 litre yakıt tüketimi gibi bir veri elde ediyor. 4.2 litrelik V8 motor a sahip olan S modeli ise 385HP güç üretirken 100km de ise ortalama 8 litre yakıt tüketimine sahiptir.

2015 Porsche Cayenne S modelinde kullanılan 3.6 litrelik V6 Bi-Turbo motor, Porsche tarafından geliştirildi. 100 kilometrede ortalama 9.5 litre yakıt tüketimine sahip bu motor, bir önceki versiyondaki V8 motora oranla 100 kilometrede 1 litre daha az yakıt tüketiyor. 420 HP güç üreten yeni motor, 2015 Porsche Cayenne S modelini sıfırdan 100 kilometreye sadece 5.5 saniyede ulaştırıyor. Bu veri bir önceki Cayenne S modeline göre 0,4 saniye daha hızlı olduğu anlamına geliyor. 2015 Porsche Cayenne S modelinin azami hızı ise saatte 259 kilometre.

520 HP güç üreten 4.8 litre V8 Bi-Turbo motora sahip olan 2015 Porsche Cayenne Turbo ise sıfırdan 100 kilometre hıza 4.5 saniyede ulaşırken, azami 279 kilometre hız yapabiliyor.

Türkiye’de Yeni Cayenne modelleri, Almanya ile aynı tarihte Ekim ayında satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir