Porsche 918 Spyder

porsche-918-spyder

porsche-918-spyder

Bu modeli herkesin duymuş olması zor. Bu çok yeni sayılabilecek düzeyde bir model ve ilginç bir hikayesi var. Size bu hikayeden dikkat çeken noktaları aktaracağım ve aynı zamanda aracı tanımanız için hakkında bilgiler vereceğim bu yazımızda.

Spor otomobil deyince aklımıza gelen bir kaç marka var zaten ve bunların başında gelen markalardan biri olan Porsche  ilginç bir yeniliğe imzasını attı ve yeni bir model hatta bir otomobil yarattı. Spor araba tutkunlarının yakından tanıdığı Porsche Carrera Gt yerini artık Porsche 918 Spyder e bıraktı. Bunu 2013 yılının sonunda gerçekleştirmelerine rağmen sesiz ve sedasız bu değişimi yapmaları takipçilerini soka uğrattı Porsche Carrera Gt ‘in bilindiği üzere kullanıcısı ve hayranı bir hayli fazlaydı. Ama yerine düşünülen Porsche 918 Spyder aslında onu hiç aratmayacak gibi görünüyor.

Bu oyuncu değişikliğinden dolayı kaynaklanan gelişmeleri yada gelişen özellikleri biraz incelemeye ne dersiniz.  Porsche’ in yeni yıldızı olacak gibi görünen Porsche 918 Spyder aslında Hybrid adıyla da tanıtılıyor. Bir benzinli 2 dizel ünite de yer alan bu model Michael Mauer tarafından tasarlanmıştır. Bu otomobilin sahip olduğu motor gücü bir Aventador’u dize getirebilecek seviyede düşünüldü.  Ve bunun yani sıra bu gücü üretirken de çok ekonomik olarak yakıt tüketimi yapıyor bunu da elektrikli motoru sayesinde gerçekleştiriyor.

Porsche 918 Spyder özelliklerine  değinecek olursak 11 dış renk seçeneği ve 7 farklı döşeme seçeneğine sahip olan araçta 3 farklı jant seçeneği sunuluyor. Bu jantlar önde 20 inç olarak 265/35 ZR20, arkada ise 21 inç olarak 325/30 ZR21 ebatındaki lastiklerle sunuluyor. Teknik özellikleri de yine ayni şekilde çok çarpıcı aracımız da 7 ileri PDK çift kavramalı şanzuman bulunuyor. V8 4.6 litrelik 8 silindirli benzin tüketimi yapabilen bir motor mevcut. Aynı zamanda da iki farklı elektrıklı motora da sahip bir araçtır bu. Benzin tüketimi ile ulaşılabilen beygir gücü 608 iken elektırıklı motor ile ise en fazla 279 beygir güç üretebiliyor bu otomobil. E bu ikisi bir arada olunca ise inanması zor olan bir güç ortaya çıkıyor buda 887 beygir güce sahip olduğunu gösteriyor Porsche 918 Spyder’in.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir