Porsche 911 neden bu kadar pahali.

porsche-911-neden-bu-kadar-pahali-3a-garage-blog

porsche-911-neden-bu-kadar-pahali-3a-garage-blog

Hatta çok yaşlı modelleri bile hala çok pahalı. Bu araca sahip olabilmek için ikinci el olması bile tatmin edici bir durumdur. Ama bu bile genelde çok pahalı sonuçların oluşmasına engel olamıyor.

Markaya adını veren Profesör Ferdinand Porsche, 1900 yılında ilk modellerini çizdiği de dünyanın en iyi markalarından birinin temelini atiğini da biliyor muydu acaba bu çizimler sayesinde dünyaya gelmiş geçmiş en iyi spor arabaların üretimini sağladı ama o zamanlar bunu düşünerek mi yaptı bilmiyoruz ama kim bir iş yapmaya kalkışırken çok iyi olmasına gerek yok derki. Ve bu tasarladığı modeller hayata geçtiğinde aslında yetişkin insanların oyuncağı olmuştu ve bu süreç günümüze kadar da uzadı.

Ama bu araçları o zamanlar düşünüp, çizmek, tasarlamak, akil etmek ne kadar zorsa almak, sahip olmak da bir hayli o kadar zor. Ama ille de sıfır olmasına gerek yok diyorsanız iste o zamanda sansınız çoğalıyor çünkü ikinci elde piyasa da 911 modeli haricinde 20 yaşını doldurmuş 928 ve 944 hatta 968 modellere uygun fiyatlarla denk gelmeniz mümkün. Ama peki niye 911 modelini o yaşlarda olmasına rağmen almak zor diyorsanız da hemen anlatmaya başlayım. Bu otomobil pahalı oluşunun şu özelliğine sahip olmasından dolayı koruyor. Bunu kalitesine borçlu diyebiliriz uzun yıllar olmasına rağmen yük sek yaşta bir 911 kolay, kolay arızalanmaz ve bozulmaz hatta buna o kadar çok denk gelebilirsiniz ki şaşırmayın. Yaşlı olmasına rağmen hala ilk gün ki gibi saat gibi çalışanları çok fazladır. Bu aracı almak isteyenler hatta yaşı ne olursa olsun bir 911 olsun diyorsanız elinizi cebinize korkmadan sokacaksınız hatta devamında da bu aracı bozmayı becerebilirseniz bunun sonuçları da ağır olur ciddi masraf çıkarır. Ama çıkarmama imkanı da çok yüksek ona bakmak ne de olsa sizin elinizde.

1 Comment

  1. Emre KÖME dedi ki:

    Bazı şeylerin hayal olması için pahalı olması şart buda benim hayalim bir gün mutlaka alacağım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir