Porsche 911 GT3

porsche-911-gt3-r-xl-3a-garage

porsche-911-gt3-r-xl-3a-garage

Bu gün sizlere çok ilginizi çekecek olan bir araç tanıtacağım, tabi bu araç porsche’ in son gözde otomobillerinden biri olan 911 GT3 modeli. Bu araç hem şehir içinde gündelik hayatımızda taşıt olarak kullanabileceğimiz ve aynı zamanda pist ortamın da kullanabileceğimiz şekilde üretilmiş, tasarlanmış ve projelendirilmiştir. Her iki farklı kulvar da kullanıcıyı çok fazla tatmin edebilecek bir araçtır.

911 GT3 modelinin ilk olarak bir geçmişine göz atalım ve baktığımız da ilk dikkatimizi çeken bu araç ilk 1999 yılında üretilmiş. Ve günümüze kadar uzanan zamanda ise bu araç 5. seri olarak geliştirilerek günümüze kadar getirilmiş. Aynı zamanda bu araç dan sadece bu güne kadar 14 bin 145 adet üretilmiş sadece. Bu araca sahipseniz gerçekten kendinizi özel hissetmelisiniz yok yapamam diyorsanız da arabanıza bindiğiniz de kendinizi ona bırakmanız yeterli. Bu nasıl olacak omu bana kendimi özel hissettirecek diyorsanız da sizlere biraz da teknik detaylar vereceğim ve bir daha kendinizi aracınıza eşlik edebilmeniz için uğraşmanızı isteyeceğim çünkü bu araca sahipseniz ve en az onun kadar güçlü olmalısınız ki emanet gibi üzerinde durmayasınız:).

Bu araç 6 silindir ve 3,8 litre boxer motora sahiptir. Ve bu motorun ürettiği güç çok yüksek devir kat sayıları çok yukarda ve bunun sonucunda ise 475 beygir bir güç ortalaması çıkıyor bu da biraz fazla güçlü bir araç almaya niyetlendiğinizi yada sahip olduğunuzu gösteriyor. Bu veriler porsche 911 modeli ürün gamında görüp görebileceğimiz en yüksek veriler. Bu veriler sayesinde ise bu araç 0 dan 100 e 3sn gibi bir sürede ulaşabiliyor. Maksimum olarak ise 315 km hız sınırına çıkıyor. Bu araç gerçekten tam bir safkan performans otomobili. Örneğin günümüz de gördüğümüz uçaklar ortalama 200 ton civarın dalar. Ve bu uçaklar saatte 260 – 270 km hızla giderken uçabilecek bir aerodinamik uçabiliyor. Bu aracın Bir uçak dan farkı ufak bir aerodinamik eksikliği.
Bu bilgiler sizleri korkutmasın son derecede güvenlidir bence siz de bu yer uçaklarından birine sahip olmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir