Limitleri Zorlayan Yeni 911 GT3 RS

limitleri-zorlayan-yeni-911-gt3-rs-3a-garage

limitleri-zorlayan-yeni-911-gt3-rs-3a-garage

Porsche‘ in son gözdelerinden biri olan 911 GT3 RS‘ in temel özelliklerini anlatan bir yazı ile bugün karşınızdayız.İlk olarak bu araç sizin olsaydı ne olurdu sorusunu kısa ve tek cümle ile cevaplamak istiyorum. Eğer bu araca yarın bir günde sahip olacak sanız kesinlikle SINIRLARI AŞACAKSINIZ… Bu araç sizi hız konusunda hiçbir zaman mahrum bırakmayacak özelliklerde üretilmiştir.

Araç da yolculuk yaparken hep bir güç patlaması olacakmış gibi bir his ile seyahat ediyor olacaksınız hele birde direksiyonda değilseniz. Peki bu beklediğimiz güç patlaması olursa nasıl olacak. Bu arak çekiş gücü olarak 4.0 litrelik ve 6 silindirlik boxer motora sahiptir. Aynı zamanda 368 km yanı 500 hp güç ve 460 nm tork üretebiliyor. Motor ise maksimum 8.800 d/dk devriyle hiç güçlük yaşamadan sınırları rahatça zorlayabiliyor. Verilere bakıldığında bu araç safkan bir yarış otomobili diyebiliriz. Aynı zamanda Bu safkan sporcu da porsche’ in standart olarak tüm modellerinde kullandığı doppelkupplung şanziman kullanılmakta. Bu kadar güç üretebilen araç 0 dan 100 km hıza ne kadar sürede çıkıyor peki diyecekseniz. Bunun cevabi da sadece 3,3 saniyedir diyebilirim.

Peki bu araç bu kadar güçlü ve hızlı ama ben bu kadar güçlü bir araçla yüksek hız da giderken nasıl durabilirim diye sormanız da gerek. Bunu hiç sorun etmeyin o zaman diyorum size. Çünkü 911 GT3 RS gerçekten durmayı da çok iyi biliyor. Bunu da Orta konsolda bulunan PIT SPEED düğmesi yardımı ile sağlıyor. Bu düğme güvenliğe yönelik olarak düşünülmüştür.  Bu düğmeye bastığınız da otomatik olarak tek hamle ile aracınızı sakinleştirebiliyor olacaksınız.

limitleri-zorlayan-yeni-911-gt3-rs-3a-garage-2

Hız unsurlarını anlatmaya devam edelim bu araç 7 ileri vitese sahiptir ve bu vites aralıkları hız pistine göre ayarlanmıştır. Bu araç ile hafta sonlarınızı pistlerde eğlenerek geçirebilirsiniz. Yeni 911 GT3 RS modelinin gövdesi, biraz daha geniş bir hacme sahiptir. Gövde, önceki modele göre arka tarafında 30 mm, ön tarafında ise 80 mm daha geniştir. 100 mm daha uzun aks mesafesi ve standart donanım olan arka aks yönlendirme sistemi sayesinde, yeni 911 GT3 RS modeli sürüş ve yana yatma stabilitesin de yeni bir boyut getirdiğini bizlere aktarır, aynı zamanda daha yüksek çeviklik ve sürüş performansı garantisi verir bizlere.

Lastikleri ve jantları da değişen bu araç daha geniş lastik ve arkada 21 ön de ise 20 inç çapındaki jantlar ile karşımıza çıkıyor. Bu genişlikler yol tutuşu ve güç artışını en çok tetikleyen özelliklerdın birisidir. 911 GT3 RS modeli, daha önceki modellerine göre daha büyük olmasına rağmen ağırlık konusunda oldukça şaşırtıcı bir sonuç elde etmiştir. Lider ruhunu kaybetmemek ve yakıt tüketimini daha da düşürmek için, bileşenlerinin birçoğu karbondan ve magnezyum veya alüminyum gibi hafif alaşımlardan elde edilerek üretilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir