3A Porsche, Bilgisayarlı arıza tespitini, arabanızın elektronik kontrol ünitesine bağlanan bir makine ile, arabanızda olan tüm arızaların bulunması işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Bilgisayar gerektirmeyen alanında deneyimli ve tüm porsche araçlar konusunda sertifikalı çalışanlar ile 3A Porsche araçlarınız ilk günkü sağlığında trafikte ilerlemesini sağlar.

3A Porsche Arıza tespit cihazında hangi arızalar çıkmaktadır?
Porsche arıza tespiti yapılırken otomobille ilgili birçok arıza çıkmaktadır. Otomobilin elektronik aksamından, mekanik parçalarına kadar, otomobilin işletim sistemiyle ilişkili tüm yerlerde ki arızalar arıza tespit cihazı sayesinde çıkmaktadır. Ayrıca yakıt sistemi, egzoz sistemi gibi önemli parçaların da arızaları arıza tespit cihazına bağlanarak bulunabilmektedir.

Porsche arıza tespiti, bilgisayarlı arıza tespit cihazı olmadan yapılamamaktadır. 3A Porsche Garage, kullandığı tüm programlar ve arıza tespit cihazlarıyla tüm lüks marka ve model otomobiller ve özellikle Porsche konusunda arıza ışıklarını ve servis ışıklarını garantili bir şekilde söndürmektedir. Arıza ışıkları otomobilinizde bir sorun olduğunun göstergesidir ve mutlaka dikkate alınmalıdır. Dikkate alınmayan arıza ışıkları otomobilde mekanik hasarlara yol açabilecek arızaları doğurmaktadır. Çoğu kullanıcının hata kodları devam etmesine rağmen, bilgisayarlı arıza tespiti yaptırmaması, otomobillerde çok sık rastlanan bir durumken, çoğu zaman sonuç yüksek maliyetli arızalar olmaktadır. Özellikle yağ değişim süreleri ve oto bakım sürelerinin geciktirilmesi, sık verilen arızaların göstergesidir.